Časté otázky

Jak se k nám dostanete? Lze u nás zaparkovat? Jak se objednat? Zde najdete odpovědi na časté dotazy.

Otázky a odpovědi

Pivoňky

Často kladené otázky

Jak se k vám dostanu? Dá se u vás parkovat?

Když pojedete od Nového Jičína po silnici I/57 ve směru na Kunín, odbočíte z této silnice na most u restaurace Na Fojtství. Za mostem budete pokračovat vlevo po ul. Malostranské, přejedete silniční retardér a poté cca po 50 m jste na místě. Pokud budete cestovat autobusem, nejbližší zastávka je "Šenov u N.J., Tatra" zde vystoupíte a pokračujete pěšky směrem na Kunín až k restauraci Na Fojtství a dále stejnou cestou jako při jizdě autem. Parkování je zajištěno naproti domu na vlastním parkovišti. Pokud salon přesto nemůžete najít, zavolejte na telefonní číslo +420 724 742 752 a já Vás navedu.

Jak se k vám můžu objednat?

Objednat se můžete telefonicky na tel. čísle +420 724 742 752.

Děláte také pánskou pedikúru?

Ano. Nedělám rozdíl mezi ošetřením dámských nebo pánských nohou. Navštěvují mne ženy i muži. Naopak vítám to, že se páni přestávají ostýchat a chtějí se zbavit nepříjemných problémů, které jim vznikly na nohou v důsledku nošení například nepohodlných ale nutných pracovních bot. Nabízím soukromí a ošetření nohou všem bez rozdílu pohlaví...

Dá se u vás platit kartou?

Ne. U nás můžete zaplatit pouze v hotovosti.

Co je to P-Shine?

P-shine je japonská metoda úpravy nehtů, která výrazně vyživuje a zpevňuje přírodní nehty. Tato přírodní technologie je velice oblíbená a lze jí použít jak na nehty na rukou, tak na nehty na nohou. Je samozřejmě vhodná pro ženy i pro muže. Do nehtového lůžka se zalešťují výživné látky (včelí vosk, mateří kašička a křemičitá hlinka). Dochází tak k obnovení lámavých, roztřepených a nerostoucích nehtů. Metoda zvyšuje jejich lesk a chrání je před nepříznivými vlivy. Nehty jsou po této úpravě krásně lesklé a obohacené o minerály. Japonská manikúra vydrží na nehtech do doby než odrostou.

Slyšela jsem, že když půjdu jednou na pedikúru, tak už musím pořád, co je na tom pravdy?

Není pravdou, že pravidelná pedikúra může za pravidelný "růst" zrohovatělé kůže, tvorbu mozolů, otlaků, praskliny, apod. Právě kůže je vystavena působení škodlivých vnějších vlivů nejvíce ze všech orgánů. Za stav kůže může jak genetická dispozice (například u nadměrného vysoušení pokožky), tak například nošení neprodyšných bot, úzkých bot, bot s podpatky, pracovních bot, či jiné obuvi, která je pro naše nohy nevhodná. Tak vznikají otlaky, mozoly, kuří oka, plíseň, apod. O nohy je třeba starat se stejně, jako o ostatní části těla. Avšak právě nohy jsou nejvíce opomíjeny. Pravidelné odstraňování ztvrdlé kůže je nezbytné zejména proto, že jde doslova o ráj pro množení bakterií a vznik plísní. Pokud tedy vystavujete své nohy i nadále po provedené pedikúře nošení obuvi, která Vám spíše škodí a máte sklony k suché pokožce, budou se Vám i nadále opakovat problémy ve formě otlaků, zrohovatělé kůže, prasklin, apod.

Jak a proč vzniká kuří oko?

Tyto nepříjemné a bolavé výstupky na nohou trápí zejména ženy. Ne proto, že by k nim byly geneticky více předurčeny, ale častěji než muži nosí nevhodné a nepohodlné boty. A kuří oko obvykle vzniká právě v důsledku nošení bot, které tlačí. Neustálý opakovaný tlak na jedno místo vyvolá vznik žlutošedivě zbarveného útvaru o velikosti asi 3–12 mm. Bolest způsobuje zanořený čep pod povrch, který tlačí na kost. Pedikérka kuří oko seřízne, pokud není velmi hluboké a podaří se odstranit zejména kořen kuřího oka, a zákazník následně změní obuv, či alespoň o pokožku svých nohou více pečuje, kuří oko se již nikdy objevit nemusí. Na rozdíl od bradavice není infekční, tedy nijak přenosné na jiné osoby.

Můžu přijít a pedikúru, pokud mám mykózu na nohou?

Bohužel při jakékoliv mykóze nelze pedikúru z hygienických důvodů provést. Doporučuji navštívit dermatologa, ten doporučí konkrétní přípravky případně předepíše léky. Vždy je třeba odstranit mykózu i z ostatního prostředí tzn. ponožky, obuv ( nestačí pouze vyprat) je nutné je vydezinfikovat aby nedocházelo k opakované infikaci nehtů a pokožky.

Ošetříte i bradavice?

Bohužel ani bradavice nelze při pedikúře ošetřovat. Bradavice jsou infekční, přenosné onemocnení. Je možné zbavit se jich samoléčbou s volně dostupnými prostředky v lékárně, nebo navšívit lékaře.

Napsali o mně

"Paní manikérka byla moc milá a příjemná, nehty upravila pečlivě a profesionálně, jsem moc spokojená."

Salón Peony hodnotí Jitka K.

Salón Peony

Malostranská 295
742 42 Šenov u Nového Jičína

Michaela Matúšová
(odpovědná osoba)
IČ: 738 85 231

+420 724 742 752
michaelamatusova@seznam.cz

Otevírací doba: pondělí až pátek dle telefonické domluvy

Napište nám